AlpaQori - Produkty z wełny alpak

O AlpaQori

Evelyn od kilku lat mieszka w Polsce. Ale gdy zamyka oczy przenosi się w myślach do Peru, gdzie dorastała. Jednym z jej najmilszych wspomnień z dzieciństwa jest dotyk ciepłych swetrów z wełny alpaki, które robiła dla niej jej babcia z Cusco, które leży na wysokości ponad 3 tysięcy m n.p.m. Bywa tam naprawdę zimno! Wspomnienia domu rodzinnego i ciepłe swetry Evelyn zabierała ze sobą za każdym razem, gdy gdzieś wyjeżdżała. Podczas jednej z takich wypraw, w 2007 roku w USA poznała Adama. Krótko potem Adam wrócił do Polski, a Evelyn odwiedziła go podczas Świąt Bożego Narodzenia. To była jej pierwsza wizyta w Polsce. Później spotykali się co jakiś czas w Peru, Stanach i w Polsce.

W 2010 roku Evelyn przyjechała na studia do Polski, tutaj pobrali się i zamieszkali razem. Jednak jej tęsknota do rodziny i przyjaciół pozostawionych w starym kraju oraz jedzenia tak bardzo różnego od tradycyjnych polskich potraw była ogromna, więc przenieśli się do Peru. Gdy po roku okazało się, że Eve, jak nazywa ją mąż, jest ponownie w ciąży, podjęli decyzję o powrocie. Uznali, że właśnie w Polsce mogą zapewnić małemu Santiago i Nicolasowi, lepszą przyszłość.

Do Polski Evelyn zabrała ze sobą wełnę z alpak nazywaną często skarbem Peru, którą postanowiła się podzielić z tymi, których spotkała w swojej nowej ojczyźnie. Wspólnie z Adamem stworzyli markę AlpaQori, pod którą w Polsce sprzedają koce, pledy i szale. Dzięki temu, że Evelyn pochodzi z Peru, mogła starannie dobrać dostawców wełny, dzięki czemu produkty są oryginalne i najwyższej jakości, tworzone z zachowaniem standardów Fair Trade – z poszanowaniem środowiska, uczciwym wynagrodzeniem i dbałością o jak najlepsze warunki pracy pracowników, przy produkcji, której nie są zatrudniane dzieci.

Nazwa AlpaQori to połączenie hiszpańskiego słowa “alpaca” oraz słowa “Qori”, które oznacza “złoto” w języku keczua – jednego z pierwszych i oficjalnych języków Peru.

Aktualizuje...
  • Brak produktów w koszyku.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!